KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13437180
nr 1343 7180
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Åke Nothberg (1891-1973), 1944, Utsikt från Södermalm mot Kungsholmen. Olja på pannå, 37x45 cm. Ej signerad
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 20:51:06
24/8 11:30:02
1.000 kr
24/8 20:45:37
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg