KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13437180

nr 1343 7180

Ã…ke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Oljemålning, Åke Nothberg (1891-1973), 1944, Utsikt från Södermalm mot Kungsholmen. Olja på pannå, 37x45 cm. Ej signerad

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 20:51:06

24/8 11:30:02 1      1.000 kr
24/8 20:45:37 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Ã…ke Nothberg

Läs mer om Ã…ke Nothberg